Jakie części samochodowe mogą być regenerowane?

silnik

Psucie się części samochodowych nie jest zaskakującym zjawiskiem. Są one eksploatowane każdego dnia, a więc prędzej czy później mają prawo odmówić posłuszeństwa. Niekiedy nie trzeba jednak wymieniać ich na nowe egzemplarze. Niektóre z nich możesz naprawić, czyli poddać regeneracji. Warto jednak wiedzieć, kiedy jest to możliwe, a kiedy nie.

Co w samochodzie można regenerować?

Obecnie można poddać regeneracji zdecydowaną większość części samochodowych. Kiedyś w tym gronie znajdowały się jedynie pojedyncze elementy. Dziś specjaliści, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, potrafią naprawić niemal wszystko. Regeneracji najczęściej poddaje się zaś:

  • silnik,
  • układ kierowniczy,
  • listwę,
  • drążki,
  • pompę wspomagania,
  • siłownik skrętu.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że zregenerowane części mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat. Żywotność takiego elementu zależy jednak od tego, czy naprawa została przeprowadzona w sposób poprawny.

Czego nie warto poddawać regeneracji?

Co ciekawe, do regeneracji oddaje się nie tylko wewnętrzne części pojazdu, takie jak silnik czy maglownicę. Naprawa może dotyczyć również elementów nadwozia, np. reflektorów. Warto jednak mieć na uwadze, że niektórych komponentów po prostu nie warto odnawiać. Mowa tu przede wszystkim o szybach i metalowych elementach karoserii.

Zanim zdecydujesz się na regenerację danej części, zasięgnij porady u specjalisty. Niekiedy naprawa może być bowiem znacznie droższa od zakupu nowego elementu. Jeżeli zaś pojazd jest po kolizji lub wypadku, taka odnowa może okazać się nie tyle nieopłacalna, co nawet niemożliwa.

Jeżeli chcesz naprawić część samochodową, aby uniknąć konieczności kupowania nowej, zapraszamy Cię do kontaktu. Podpowiemy Ci, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze.

Wróć do bloga