Maglownice przekładnie listwowe


  Przekładnie kierownicze typu listwowego zwane potocznie "maglownicami", najczęściej ulegają usterką na skutek uszkodzenia osłon drążków, które zabezpieczają listwę zębatą przed dostaniem się zanieczyszczeń i wilgoci. Zanieczyszczenia te po pewnym czasie uszkadzają uszczelniacze, powodują korozję a w następstwie wycieki z przekładni kierowniczej.

  schemat

  W przypadku gdy skorodowana jest listwa zębata zostaje ona poddana procesowi szlifowania, na szlifierce do wałków a następnie polerowaniu, po takim procesie listwa zębata w 100% nadaje się do ponownego użycia.

  Szlifowanie listwy zębatej wiąże się z użyciem pod wymiarowych uszczelniaczy, wykonaniem nowej pod wymiarowej tulei prowadzącej oraz nowego kamienia dociskowego o zmniejszonym promieniu tak aby zapobiec powstaniu luzu na punktach podporu który spowoduje stuki

  Przekładnie kierownicze nie tylko ciekną, ale również wykazują cechy luzu, stukają. W takiej sytuacji wykonujemy nową tuleję prowadzącą, oraz nową wkładkę kamienia dociskowego listwy zębatej, wymienia się również łożysko na wałku rozdzielacza.

  schemat

  Jeżeli przekładnia kierownicza, nie pracuje w jedną stronę lub gdy skręcamy kierownicą lekko się kręci w jedną stronę a w drugą stawia opory, uszkodzony jest dystrybutor nazywany także rozdzielaczem. W tej sytuacji zostają wykonane nowe pierścienie wałka rozdzielacza, a obudowa zostanie poddana regeneracji.

  Standardowo regenerujemy również drążki kierownicze, zakładamy nowe osłony. Klient otrzymuje przekładnię gotową do montażu w samochodzie.

  Używamy najlepszych jakościowo uszczelniaczy renomowanych firm Auto Suppliers Limited, Coreco i Orpav.

  Specjalizujemy się w naprawach przekładni kierowniczych do samochodów ciężarowych

  Więcej o usterkach przekładni kierowniczych czytaj na naszym profilu na Facebook'u -https://www.facebook.com/uklady.kierownicze.regeneracja/

  gwarancja

  Gwarancja

  Na wszystkie przekładnie kierownicze, regenerowane w naszej firmie udzielamy 12 miesięcy gwarancji.

  Utratę gwarancji powodują:

  • wszelkie uszkodzenia mechaniczne spowodowane innymi czynnikami niż eksploatacyjne np. uszkodzenia mechaniczne osłon

  • samodzielne naprawy, przeróbki ,montaż niezgodny ze sztuką warsztatową.

  • zastosowanie niewłaściwego płynu wspomagania

  • zanieczyszczenia układu wspomagania, np. źle oczyszczony zbiornik płynu, brud w przewodach.


  Gwarancją nie są objęte:

  • osłony gumowe (harmonijki)

  • koszty transportu,

  • koszt demontażu i montażu

  • przewody metalowe przekładni kierowniczej uszkodzone mechanicznie


     Galeria
  Galeria maglownica