O firmie

skraw met

Założycielem i Właścicielem firmy SKRAW-MET jest Ryszard Stachura, który w 1966 roku zaraz po uzyskaniu tytułów mistrzowskich w zakresie ślusarstwa, mechaniki precyzyjnej i mechaniki pojazdowej rozpoczął swoją działalność rzemieślniczą.

Początki tej działalności to prowadzony w Kartuzach punkt naprawy maszyn liczących, który w 1968 roku został przekształcony w Warsztat Mechaniki Precyzyjnej ślusarstwa i Tokarstwa Metalowego oraz Mechaniki Pojazdowej w zakresie produkcji i regeneracji części samochodowych.

W roku 1972 warsztat został przeniesiony do Sopotu, gdzie funkcjonuje do dnia dzisiejszego, jako Zakład Mechaniczny Mechaniki Precyzyjnej SKRAW-MET.

Obecnie firma zatrudnia czterech pracowników.

Przez wszystkie lata swojej działalności firma efektywnie się rozwinęła, a zakres świadczonych usług aktualnie obejmuje: kompleksową regenerację układów kierowniczych do wszystkich typów pojazdów - również siłowników skrętu w układach wieloosiowych. Oferujemy wszechstronną obróbkę metalu. Specjalizujemy się w produkcji bardzo dokładnych części do silników i agregatów okrętowych. SKRAW-MET wykonuje także precyzyjne naprawy różnych, skomplikowanych mechanizmów.

Klientami sopockiej firmy są zarówno kontrahenci krajowi, jak i zagraniczni, w tym różnej wielkości branżowe firmy, a także klienci indywidualni.

W procesie produkcyjno-usługowym w firmie SKRAW-MET wykorzystuje się surowce najlepszej jakości, co w połączeniu z doświadczeniem pracowników zapewnia wyroby i usługi na najwyższym poziomie.

Warto wspomnieć, iż działalność zakładu nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne, gdyż wszystkie odpady (stal, metale kolorowe) odbierane są przez wyspecjalizowane firmy.

Ponad pięćdziesięcioletnia obecność zakładu na rynku potwierdza precyzję jego działania. Dodatkowo wizytówką SKRAW-METU są liczne nagrody, odznaczenia i wyróżnienia przyznane firmie na przełomie lat - od brązowej do złotej i honorowej Odznaki Rzemiosła, srebrny i złoty medal im. Jana Kilińskiego, wyróżnienie w Konkursie "Firma z Jakością" w 2001 r, tytuł 'Rzemieślnik Roku - Senior Rzemiosła w 2017r.

Plany na przyszłość zakładają dalszy rozwój sopockiej firmy - powiększenie i unowocześnienie zakładu, wzrost zatrudnienia. Dotychczasowe zaangażowanie, wytrwałość w działaniu oraz "dobra" rzemieślnicza praca Właściciela zakładu i jego pracowników, są niewątpliwie gwarancją dalszych sukcesów firmy SKRAW-MET.

Serdecznie zapraszamy.


   Produkcja
produkcja

   Warsztat
warsztat